Genel

Lake Kapı Nedir? Lake Kapı ve Özellikleri? Lake Kapılar Nerelerde Kullanılır?

Lake Kapı Nedir?

Lake kapı; elde freze ve Otomatik CNC makinelerde modellenip, boya ve cila atölyelerinde (Cilahane) en çok  beyaz renkte olmakla birlikte farklı renk ve model seçenekleri ile sınırsız tasarım yapma özelliğine sahip  olabileceğimiz kapılara, denir. Lake kapıların cilası, yüzeyde uygulayacağımız katmanlarına göre değişir. Diğer kapılara göre daha pahalı kapılardır. Lake olan kapıların temizlikleri itina isteyen ve darbelere karşı çabuk deforme olan ancak kolayca tamir olabilen kapılardır. Şekil ve modelleri çok olmakla birlikte lake kapılarda camlı modellerde çok kullanılmakta ve estetik bir görüntü sağlamaktadır.

Lake kapı denilince  aklımıza ilk gelecek olan fabrikasyon hazır kapı değil de el ile veya makine yardımı ile yapılan kapılar olsa da Lake kapılarında Fabrikasyon seri üretim ağı oldukça gelişmiştir.Yüzeyleri cilalı olarak adlandırılan ve genellikle beyaz renkte olan kapılar “Lake Kapı” dır. Bu kapı modelleri daha çok iç mekanlarda; ev, otel,ofis vb. yerlerde  kullanılır. Temizliği nemli bir bez ile hafif silinerek  yapılır. Lake kapı model ve görüntü olarak  zarif olduğundan temizlik yapılırken darbelere, toz deterjan ve kimyasallığı yoğun olan deterjanlar ile temizlik yapılmamalıdır. Her mağazada ve imalathanelerde lake kapı bulabilirsiniz fakat lake kapılar, cila işlemleri kalitelerine göre değiştiğinden dolayı bu kapıları alırken cila işleminin hangi kalitelerde olduğuna bakmak gerekmektedir.

Lake Kapı Özellikler

Lake kapıların özelliklerini sırası ile yazalım. Lake Kapılar Yüzeyleri genellikle 6 mm MDF üzerine Boya ve Cila işlemleri uygulanarak imal edilir. Lake kapılar camlı ve camsız olarak üretilir. Sadece boya üzeri cila uygulanan bir kapının adıdır.Her ne kadar fabrikasyon ve presleme imalatı olsa da, genellikle boya üzeri cila işlemleri beyazdır ve en az yüzey 2-3 kat işlem yapılarak imal edilir. Lake  kapının kolları ve menteşe aksamı da oksitlenmelere karşı sağlam olmalıdır. Her kapı özel olduğu gibi Lake kapılar daha  özel bir kapılardır. Estetiğe ve kaliteye önem veren, titiz olan, heybet isteyen, zengin görünümü isteyen tabiî ki de lake kapı kullanmalıdır. Bir çok kapıya  göre bu kapılar dekoratif ve zarif olduğundan elbette ki daha pahalı kapılardır.

Lake kapıları en az 2-3 ayda bir nemli bir bez ile temizliğini yapılmalıdır. Lake kapı montajı da gerçekten hassas, dikkat edilmesi gereken ve acele etmeden montaj edilmesi gereken kapılardandır. Yaşam alanları  lake kapılar ile değer kazanır.

Lake Kapı Nerelerde Kullanılır?

Lake kapılar öncelikle iç mekan kapısı olarak daire içlerinde  kullanılır. Bunların dışında ofis, düğün salonu, özel ve kamu daire binalarında, saraylarda vb. yerlerde de kullanıldığı görülmüştür.Özellikle estetik ve zengin bir görünüm bekleyenler, lake kapıları hayat alanlarına sokmalıdırlar. Lake kapıların diğer bir avantajı da zarar gördüğünde kolayca tamir edilebilme imkanı olmasıdır. Diğer Ahşap ve Kaplamalı  kapıların dışındaki  çoğu kapıda bu özellik maalesef yoktur.

Göksu Mimarlık

 

Benzer Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir